Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 26 sierpnia 2009 r., sygn. akt VII SA/Wa 651/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia NSA Halina Kuśmirek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 26 sierpnia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. S., A. D. i K. D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] lutego 2009 r. znak [...] w przedmiocie ustalenia warunków i szczegółowych zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę A. S., A. D. i K. D.

Uzasadnienie

W dniu [...] kwietnia 2009 r. (data wpływu do Sądu) A. S., A. D. i K. D. wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] lutego 2009 r., znak [...] w przedmiocie ustalenia warunków i szczegółowych zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez Sąd na podstawie art. 220 § 3 w/w ustawy.

Zgodnie z zrządzeniami z dnia 21 maja 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismami z dnia 25 maja 2009 r., wezwał skarżących do nadesłania 7 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub podpisanych własnoręcznie oraz na podstawie § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2003 r., Nr 221, poz. 2193, ze zm.), do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.

Jak wynika ze zwrotnych potwierdzeń odbioru skarżący A. S. i K. D. otrzymali w/w pisma w dniu 29 maja 2009 r., a więc wyznaczony przez Sąd termin do uiszczenia wpisu sądowego i nadesłania odpisu skargi upłynął z dniem 5 czerwca 2009 r. Natomiast A. D. nie odebrał w/w wezwania, pomimo dwukrotnego awizowania.

Mając jednak na względzie treść art. 73 p.p.s.a. pismo uważa się za doręczone z upływem ostatniego dnia czternastodniowego okresu, na który pismo to zostało złożone w placówce pocztowej. Niniejsze pismo pozostawało złożone w urzędzie pocztowym w okresie od dnia 27 maja 2009 r. do dnia 15 czerwca 2009 r.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu uważa się zatem za skutecznie doręczone.

Skarżący żądanego wpisu nie uiścili jak również nie nadesłali 7 egzemplarzy odpisów skargi. Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. Mając na uwadze, że czynności skarżących, od których zależała skuteczność skargi nie zostały wykonane w terminie, stwierdzić należy, iż skarga wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga zaś podlega odrzuceniu.

Z tego też względu orzeczono jak w sentencji na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).

Pod tą sygnaturą także: dokument z 9 czerwca 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.