Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, zwanej dalej: "p.p.s.a.") skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Skarżący J. R. wezwany zarządzeniem z dnia 18 kwietnia 2013 r. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 29 sierpnia 2013 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oddalił wniosek skarżącego o zwolnienie od kosztów sądowych. Skarżący nie złożył sprzeciwu na to postanowienie.
W związku z powyższym pismem z dnia 9 października 2013 r. wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia z dnia 18 kwietnia 2013 r. w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 zł - w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Pismo z dnia 9 października 2013 r. zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 29 października 2013 r., termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął zatem z dniem 5 listopada 2013 r. W zakreślonym terminie wpis sądowy nie został uiszczony.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.