Uzasadnienie
W dniu 27 maja 2008r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga skargi D. K., W. K., Z. K. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] nr [...].
Zarządzeniem z dnia 28 maja 2008r. wezwano skarżących do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi, w kwocie 500,00 złotych w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
W odpowiedzi na ww. wezwanie skarżący wnieśli o przyznanie prawa pomocy poprzez częściowe zwolnienie od kosztów sądowych. Postanowieniem z dnia 18 lipca 2008r. odmówiono skarżącym przyznania prawa pomocy w zakresie częściowego zwolnienia od kosztów sądowych, a skarżący nie wnieśli od niego sprzeciwu.
Wobec powyższego, zarządzeniem z dnia 21 sierpnia 2008r. wezwano skarżących do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 28 maja 2008r. w przedmiocie wezwania do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego w kwocie 500,00 złotych w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżący otrzymali ww. zarządzenie w dniu 29 sierpnia 2008r. a zatem termin do usunięcia braków formalnych skargi upływał w dniu 5 września 2008r.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy należnej od skarżących z tytułu wpisu sądowego od skargi do dnia 3 października 2008r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy od skargi. Z akt sprawy wynika, że skarżący nie uiścili wpisu sądowego od wniesionej skargi.
W świetle powyższego, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) orzeczono jak w sentencji postanowienia.