Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Stosownie zaś z art. 54 § 1 ww. ustawy skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi.
Z akt sprawy wynika, że zaskarżona decyzja została skutecznie doręczona skarżącemu w dniu 3 kwietnia 2008r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 5 maja 2008r.
W niniejszej sprawie skarga na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2008r. znak: [...] została wysłana do organu w dniu 6 maja 2008r. (data stempla urzędu pocztowego). Skarga została zatem złożona po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji stronie skarżącej.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.