Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 13 września 2012 r., sygn. akt VII SA/Wa 90/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. W. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] listopada 2011 r., Nr [...].
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach przedmiotowej sprawy (k. 157) odpis powyższego orzeczenia wraz z uzasadnieniem został doręczony stronie skarżącej w dniu 29 listopada 2012 r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 31 grudnia 2012 r.
Pismem z dnia 23 grudnia 2012 r. (nadanym w urzędzie pocztowym w dniu 21 stycznia 2013 r.) M. W., reprezentowany przez r. pr. J. P. wniósł skargę kasacyjną, od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 września 2012 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej jako "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W przedmiotowej sprawie strona skarżąca odpis wyroku z uzasadnieniem odebrała w dniu 29 listopada 2012 r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 31 grudnia 2012 r. tj. po upływie 30 dni od daty doręczenia orzeczenia z uzasadnieniem.
Z akt sprawy wynika, że skarga kasacyjna M. W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 września 2012 r., sygn. akt VII SA/Wa 90/12 została wniesiona w dniu 21 stycznia 2013 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Zgodnie z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 178 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.