Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 22 października 2020 r., sygn. akt VII SA/Wa 935/20

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Monika Kramek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 22 października 2020 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. S. P., M. G.-P. i M. D. P. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] lutego 2020 r., znak: [...] w przedmiocie odmowy przyznania zwrotu koniecznych wydatków związanych z wykonywaniem dozoru oraz wynagrodzenia za dozór pojazdu

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę M. G.-P. i M. D. P.

Uzasadnienie

Skarżące [...] wniosły skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z [...] lutego 2020 r., znak: [...] w przedmiocie odmowy przyznania kosztów koniecznych wydatków związanych z wykonywaniem dozoru oraz wynagrodzenia za dozór pojazdu marki [...] o nr rej. [...] na parkingu strzeżonym w okresie od 13.11.2009 r. do 3.09.2010 r. Wraz ze skargą uiściły wpis sądowy w kwocie 100 zł (słownie: sto złotych), potwierdzenie uiszczenia wpisu – k.

  1. 16. Skarga została podpisana tylko przez [...].

Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 19 maja 2020 r., skarżąca [...], będąca pełnomocnikiem nieprofesjonalnym dwóch pozostałych skarżących, wezwana została do złożenia pełnomocnictwa procesowego do reprezentowania [...] - w terminie 7 dni, pod rygorem pominięcia pełnomocnika, a także do nadesłania własnego numeru PESEL oraz pozostałych skarżących - w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.

Wezwanie wraz z pouczeniem o sposobie jego wykonania i konsekwencjach niewykonania doręczono skarżącej [...] 15 czerwca 2020 r. (zpo k.17), zatem termin na jego wykonanie upłynął bezskutecznie 22 czerwca 2020 r. W ustawowym terminie ww. braki formalne skargi nie zostały uzupełnione.

Postanowieniem z dnia 17 lipca 2020 r. odrzucono skargę [...].

Zarządzeniem z dnia 17 lipca 2020 r. wezwano [...] do wskazania własnych numerów PESEL i podpisania skargi - w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie doręczono obu skarżącym w trybie doręczenia zastępczego odpowiednio w dniu 12 sierpnia 2020 r. i 10 sierpnia 2020 r., zatem termin do uzupełnienia braków formalnych upłynął z dniem 17 i 19 sierpnia 2020 r. do dnia dzisiejszego zarządzenie nie zostało wykonane.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Stosownie do art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r. poz. 2325, dalej p.p.s.a.) skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym.

Zgodnie z art. 46 § 3 pkt 1 lit. b p.p.s.a., pismo strony, gdy jest pierwszym pismem w sprawie, powinno zawierać numer PESEL strony wnoszącej pismo, będącej osobą fizyczną.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych.

Z przedstawionego stanu sprawy wynika, że skarżące [...] w zakreślonym przez Sąd terminie nie wykonały wezwania i nie uzupełniły braków formalnych skargi.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zobligowany był odrzucić skargę [...] na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 17 lipca 2020 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.