Uzasadnienie
W dniu 4 lipca 2011 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga I. K. na przewlekłość postępowania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...].
Zarządzeniem z dnia 5 lipca 2011 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 100, 00 złotych, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Z akt sprawy wynika, że skarżąca odebrała powyższe zarządzenie w dniu 19 lipca 2011 r., a zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upływał z dniem 26 lipca 2011 r.
Z akt sprawy wynika, że w wyznaczonym terminie skarżąca nie uiściła wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ustalono, że do dnia 16 sierpnia 2011 r. skarżąca nie uiściła wpisu sądowego od skargi.
Stwierdzić zatem należy, że w niniejszej sprawie skarżąca nie dopełniła w wyznaczonym terminie czynności nakazanej przez Sąd.
Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 ww. ustawy, orzeczono jak w sentencji postanowienia.