Uzasadnienie
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r, poz. 270; dalej: "p.p.s.a.") Sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie orzeczenia z uzasadnieniem.
W dniu 2 lipca 2013 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga kasacyjna od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 kwietnia 2013 r.- oddalającego skargę M. R. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w [...] z dnia [...] października 2012 r.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru, odpis zaskarżonego wyroku wraz z uzasadnieniem został prawidłowo doręczony w dniu 27 maja 2013 r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 26 czerwca 2013 r.
Z akt sprawy wynika, że skarga kasacyjna została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 27 czerwca 2013 r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Z tych względów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.