Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przez sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ogłosił w dniu 23 lipca 2008 r. wyrok /sygn. akt VIII SA/Wa 122/08 / oddalający skargę D.P. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lutego 2008 r. nr [...] w przedmiocie zmiany decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę
Tymczasem uczestnik postępowania T.A. wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku złożył w dniu 31 lipca 2008 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), tj. z przekroczeniem siedmiodniowego terminu, który upływał w dniu 30 lipca 2008 r.
Mając powyższe na względzie na podstawie art. 141 § 2 i 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowiono, jak w sentencji.