Uzasadnienie
Pismem z 11 stycznia 2018 r. (data złożenia bezpośrednio w organie) J. D. i M. D. (zwani dalej: skarżący) wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem organu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z [...] grudnia 2017 r. znak [...] w przedmiocie ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Pismem z 14 lutego 2018 r. Sąd wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 8 lutego 2018 r. wezwał skarżącą do uzupełnienia braków formalnych skargi (poprzez osobiste podpisanie skargi lub nadesłanie odpisu skargi osobiście podpisanego) pouczając, że czynności tej należy dokonać w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie niniejsze zostało doręczone skarżącej zastępczo 2 marca 2018 r. (I awizo – 16 lutego 2018 r., II awizo – 26 lutego 2018 r., przesyłka – k. 20 akt sądowych).
Skarżąca nie uzupełniła braków formalnych skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369; zwana dalej: p.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
Jak wynika z akt sprawy skarżąca została prawidłowo wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi, a termin do dokonania tej czynności upłynął 9 marca 2018 r. Ponieważ skarżąca nie uzupełniła braków formalnych skargi, jej skargę należało odrzucić.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, Sąd działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.