Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej: "uppsa") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z 28 maja 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej także jako "Sąd"), wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 25 maja 2018 r., wezwał S. P. (dalej: "skarżący") do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało uznane za skutecznie doręczone skarżącemu 30 maja 2018 r. (zob. k. 41 akt sądowych). Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem z dniem 6 czerwca 2018 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 uppsa, Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia, czyli odrzucił skargę.