Uzasadnienie
Pismem z 8 stycznia 2018 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) S. W. (zwany dalej: skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem organu skargę na postanowienie Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z [...] listopada 2017 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania.
Pismem z 19 lutego 2018 r. Sąd, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 14 lutego 2018 r., wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie [...] zł pouczając, że czynności tej należy dokonać w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie niniejsze zostało doręczone skarżącemu 22 lutego 2018 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – k. 53 akt sądowych).
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścił wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z przepisem art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369; zwana dalej: p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. Skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.).
Jak wynika z akt sprawy, skarżący został prawidłowo wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, a termin do dokonania tej czynności upłynął 1 marca 2018 r. Ponieważ skarżący wpisu nie uiścił, skargę należało odrzucić.
Mając na uwadze powyższe okoliczności Sąd, działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.