Uzasadnienie
Pismem z 3 października 2018 r. (data złożenia w biurze podawczym Sądu) M. K. (zwany dalej: skarżący), reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika, złożył skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 23 sierpnia 2018 r. sygn. akt VIII SA/Wa 200/18.
Pismem z 3 października 2018 r., Sąd wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 3 października 2018 r., wezwał pełnomocnika skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie [...] zł pouczając, że czynności tej należy dokonać w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie niniejsze zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego 8 października 2018 r. (zwrotne poświadczenie odbioru k. 56 akt sądowych)
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi kasacyjnej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z przepisem art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302, zwana dalej: p.p.s.a.), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Skarga kasacyjna wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej, którą strona na wezwanie sądu winna była opłacić.
Pełnomocnik skarżącego został prawidłowo wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej, termin do dokonania tej czynności upłynął 15 października 2018 r., zaś przedmiotowy wpis sądowy nie został uiszczony. Zatem skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.
Mając na uwadze powołane okoliczności, Sąd działając na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 178 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.