Uzasadnienie
Zgodnie art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270; dalej: "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Pismem z 22 lutego 2013 r. A. L. (dalej: "skarżący") wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] grudnia 2012r. w przedmiocie skierowania na badania lekarskie.
Z nadesłanych przez organ akt sprawy wynika, że zaskarżoną decyzję doręczono skarżącemu 14 stycznia 2013 r. Skarżący został prawidłowo pouczony o prawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem organu, w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji.
W niniejszej sprawie trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 13 lutego 2013 r. i najpóźniej w tym dniu skarżący mógł skutecznie wnieść skargę. Z akt sprawy wynika natomiast, że skarga została złożona osobiście w siedzibie organu w dniu 22 lutego 2013 r., tj. z uchybieniem trzydziestodniowego terminu do jej wniesienia.
Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 w związku z art. 53 § 1 p.p.s.a., Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.