Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia w sprawie. Natomiast art. 58 § 1 pkt 2 wymienionej ustawy stanowi, że Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W niniejszej sprawie zaskarżoną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] kwietnia 2008 r. w przedmiocie odmowy przyznania pomocy w postaci zasiłku celowego doręczono skarżącej w dniu 12 maja 2008 r. pouczając, że w terminie trzydziestu dni od doręczenia, stronie służy prawo zaskarżenia jej do sądu administracyjnego.
Zatem termin do wniesienia skargi upływał w dniu 11 czerwca 2008 r. Tymczasem skarżąca przedmiotową skargę złożyła w dniu 12 czerwca 2008 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) tj. po upływie 1 dnia przewidzianego terminu.
Mając powyższe na względzie na podstawie wyżej wskazanych przepisów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, jak w sentencji.