Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718; dalej: "uppsa") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z 7 czerwca 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej także jako "Sąd"), wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 7 czerwca 2016 r., wezwał adwokata M.C. jako pełnomocnika E. R.j (dalej: "skarżąca") do wykonania zarządzenia z 28 sierpnia 2015 r., czyli uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia.
Pełnomocnikowi skarżącej prawidłowo doręczono powyższe wezwanie 23 czerwca 2016 r. Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 30 czerwca 2016 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Sądu stwierdzono, że skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi kasacyjnej.
Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 220 § 3 uppsa, Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia, czyli odrzucił skargę kasacyjną.