Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325; dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z [...] grudnia 2020 r. przesłanym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej (ePUAP) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej: "Sąd"), wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z [...] grudnia 2020 r., wezwał r.pr. J. D. jako pełnomocnika Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. (dalej: organ) do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia.
Na podstawie art. 74a § 10 p.p.s.a. w przypadku pism doręczanych uczestniczącym w postępowaniu przed sądem prokuratorowi, Rzecznikowi Praw Obywatelskich i Rzecznikowi Praw Dziecka oraz organowi, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania zaskarżono, sąd przesyła pismo bezpośrednio do elektronicznej skrzynki podawczej podmiotu publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, za urzędowym poświadczeniem odbioru.
Powyższe wezwanie zostało prawidłowo doręczone pełnomocnikowi organu 21 grudnia 2020 r. (UPD k. 76 akt sądowych). Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem z dniem 28 grudnia 2020 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że organ nie uiścił należnego wpisu od skargi kasacyjnej (k.79 akt sądowych).
Na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Sąd orzekł zatem, jak w sentencji postanowienia.