Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z dnia 17 listopada 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału, wezwał skarżących do solidarnego uiszczenia wpisu sądowego - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Z akt sprawy wynika, że odpis tego zarządzenia został prawidłowo doręczony skarżącym w dniu 19 listopada 2008 r. (k. 72-75). Wobec powyższego siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął z dniem 26 listopada 2008 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścili należnego wpisu od skargi w zakreślonym przez Sąd terminie.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.