Uzasadnienie
Wyrokiem z 8 listopada 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A. S. i M. S. (dalej jako skarżący) na ww. decyzję Wojewody [...].
W przepisanym terminie skarżący wnieśli skargę kasacyjną.
Pismami z 14 lutego 2013 r. Sąd wezwał skarżących do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł oraz do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez podpisanie skargi kasacyjnej lub nadesłanie odpisu skargi kasacyjnej własnoręcznie podpisanej oraz udokumentowanie uprawnień do sporządzenia skargi kasacyjnej, pouczając, że czynności tych należy dokonać w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwania niniejsze zostały doręczone skarżącym w dniu 19 lutego 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - karta 90 - 93 akt sądowych). Tym samym termin do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej i uzupełnienia jej braków formalnych upływał 26 lutego 2013 r.
W dniu 27 lutego 2013 r. skarżący uzupełnili braki formalne skargi i uiścili wpis sądowy od skargi kasacyjnej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z przepisem art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, zwana dalej p.p.s.a.), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Zgodnie z art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Jak wynika z akt sprawy skarżący zostali prawidłowo wezwani do uiszczenia wpisu oraz uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej, a termin do dokonania tych czynności upłynął 26 lutego 2013 r. Skarżący uzupełnili braki formalne skargi kasacyjnej oraz uiścili wpis sądowy od skargi kasacyjnej w dniu 27 lutego 2013 r. Ponieważ skarżący nie wykonali zarządzenia Sądu w terminie zakreślonym do dokonania tych czynności, skargę kasacyjną należało odrzucić.
Mając powyższe na uwadze powyższe okoliczności Sąd na mocy art. 220 § 3 p.p.s.a. oraz 178 p.p.s.a., orzekł jak w punkcie 1. postanowienia.
O zwrocie wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.