Uzasadnienie
Pismem z dnia 2 stycznia 2009 r. M.S. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. skargę na decyzję tego organu z dnia [...] listopada 2008 r., znak: [...] w przedmiocie odmowy nieodpłatnego przeniesienia własności działki.
Z akt administracyjnych nadesłanych do niniejszej sprawy wynika, iż zaskarżona decyzja została doręczona w dniu 1 grudnia 2008 r. Jej odbiór pokwitowała L.S. Przedmiotową skargę złożono w Biurze Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. w dniu [...] stycznia 2009 r..
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. (dalej p.p.s.a.), skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W niniejszej sprawie – jak już wyżej wskazano - zaskarżona decyzją została doręczona w dniu 1 grudnia 2008 r., a zatem termin do wniesienia skargi upływał 31 grudnia 2008 r.
Uwzględniając fakt, iż skargę złożono w Biurze Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. w dniu [...] stycznia 2009 r., a więc po upływie w/w 30-dniowego terminu, Sąd mając na uwadze, że zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu, orzekł jak w sentencji postanowienia.