Uzasadnienie
Postanowieniem z 23 sierpnia 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił sprzeciw S. J. (dalej: "skarżący") od postanowienia referendarza sądowego z 1 sierpnia 2012 r.
Powyższe postanowienie wraz z uzasadnieniem zostało prawidłowo doręczone skarżącemu [...] sierpnia 2012 r. Przesyłka listowa zawierająca zażalenie została złożona w urzędzie pocztowym [...] września 2012 r. (data nadania przesyłki).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 178 u.p.p.s.a. sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Na podstawie art. 197 § 2 u.p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Zażalenie zostało wniesione [...] września 2012 r., czyli z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 194 § 2 u.p.p.s.a., gdyż termin ten upłynął z dniem 5 września 2012 r.
Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2, Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.