Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.: dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismami z dnia 30 czerwca 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z dnia 23 czerwca 2010 r., wezwał skarżących do solidarnego uiszczenie wpisu sądowego - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Skarżącym prawidłowo doręczono powyższe wezwania w dniu 5 lipca 2010 r. Ponadto pismem z dnia 20 sierpnia 2010 r., po rozpoznaniu wniosku o prawo pomocy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wezwał ponownie M.G. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. Przedmiotowe wezwanie prawidłowo doręczono 25 sierpnia 2010 r., a więc wyznaczony przez Sąd termin upłynął odpowiednio dla Z.G. z dniem 12 lipca 2010 r., a dla M. G. z dniem 1 września 2010 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścili należnego wpisu od skargi.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.