Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 26 stycznia 2015 r., sygn. akt VIII SA/Wa 549/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA - Marek Wroczyński
Rozpoznanie
w dniu 26 stycznia 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi P. H. U. P. "E.– G." Ł., W., N., W. – S. j. z siedzibą w Z. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie składowiska odpadów azbestowych postanawia odrzucić skargę kasacyjną C. K., B.i T. S., J. K., F. Cz., W. K.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 20 sierpnia 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu skargi P. H. U. P. "E. – G." Ł., W., N., W. – S. j. z siedzibą w Zgórsku uchylił zaskarżoną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] marca 2014 r. oraz poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy J. z dnia [...] listopada 2013 r. a także postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w W. z dnia [...] października 2013 r.

Skargę kasacyjną od opisanego wyroku wnieśli reprezentowani przez adwokata uczestnicy postępowania tj. C. K., T. S., B. S., J. K., F. Cz., W. K., B. K. Do pisma załączono potwierdzenie opłaty wpisu od skargi kasacyjnej w wysokości 100 zł. W odpowiedzi na wezwanie Sądu pełnomocnik uczestników w piśmie z dnia 18 listopada 2014 r. wyjaśnił, że wpis ten został uiszczony w imieniu B. K. W związku z powyższym zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 25 listopada 2014 r., wezwano pełnomocnika pozostałych uczestników postępowania oddzielnie, do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi kasacyjnej w wysokości 100 zł od każdego z nich (z wyjątkiem małżonków B. i T. S.). Pismo zawierało pouczenie, że nieuiszczenie wpisu w terminie siedmiu dni od daty doręczenia spowoduje odrzucenie skargi kasacyjnej.

Wezwania te zostały odebrane przez pełnomocnika uczestników w dniu 11 grudnia 2014 r. Pomimo upływu zakreślonego w wezwaniu terminu wpis nie został uiszczony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Skarga kasacyjna C. K., T. S., B. S., J. K., F. Cz., W. K. podlegała odrzuceniu.

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. - dalej: "p.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism o jakich mowa wyżej zalicza się również skarga kasacyjna. Natomiast skutki nieuiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej reguluje art. 220 § 3 p.p.s.a. stanowiąc, że w przypadku braku wpisu skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.

W rozpoznawanej sprawie, wezwania do uiszczenia wpisu sądowego zostały doręczone pełnomocnikowi uczestników w dniu 11 grudnia 2014 r., zatem siedmiodniowy termin do dokonania czynności, upłynął bezskutecznie 18 grudnia 2014 r.

Uwzględniając powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 20 sierpnia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.