Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718; zwanej dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z 7 października 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej także jako "Sąd"), wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 3 października 2016 r., wezwał M. J. (dalej: "skarżący") do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Skarżącemu prawidłowo doręczono powyższe wezwanie 24 października 2016 r. Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 31 października 2016 r. Tymczasem skarżący uiścił wpis sądowy w dniu 2 listopada 2016 r., a zatem z uchybieniem terminu przewidzianego do dokonania tej czynności.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w pkt 1) sentencji postanowienia.
Na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w pkt 2) sentencji postanowienia.