Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 listopada 2016 r., sygn. akt VIII SA/Wa 604/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Cezary Kosterna przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 listopada 2016 r. na posiedzeniu niejawnym w Radomiu
Sprawa
sprawy ze skargi M. J. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] maja 2015 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry postanowił:

Sentencja

  1. 1. odrzucić zażalenie;
  2. 2. zwrócić skarżącemu uiszczony po terminie wpis sądowy od zażalenia w kwocie [...] zł.

Uzasadnienie

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718; zwanej dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.

Pismem z 7 października 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej także jako "Sąd"), wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 3 października 2016 r., wezwał M. J. (dalej: "skarżący") do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Skarżącemu prawidłowo doręczono powyższe wezwanie 24 października 2016 r. Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 31 października 2016 r. Tymczasem skarżący uiścił wpis sądowy w dniu 2 listopada 2016 r., a zatem z uchybieniem terminu przewidzianego do dokonania tej czynności.

Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w pkt 1) sentencji postanowienia.

Na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w pkt 2) sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 6 września 2016 r., dokument z 30 czerwca 2016 r., dokument z 18 marca 2016 r., dokument z 18 lutego 2016 r., dokument z 30 października 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.