Uzasadnienie
Pismem z 8 lipca 2015 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) M. M. (skarżący) i T. M. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z [...] czerwca 2016 r. Nr [...] w przedmiocie ustalenia kwoty nienależnie pobranych płatności z tytułu renty strukturalnej.
Pismem z 12 sierpnia 2016 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z 4 sierpnia 2016 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie [...] zł. Wezwanie niniejsze doręczone zostało skarżącemu 18 sierpnia 2016 r. (k. 22 akt sądowych).
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścił wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z przepisem art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718; zwana dalej: p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. Nadto zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Jak wynika z akt sprawy skarżący został prawidłowo wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, a termin do dokonania tej czynności upłynął 25 sierpnia 2016 r. Ponieważ skarżący wpisu nie uiścił, skargę należało odrzucić.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, Sąd działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.