Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 23 stycznia 2008 r., sygn. akt VIII SA/Wa 637/07 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A.C. na opisaną wyżej decyzję Wojewody Mazowieckiego.
Pismem z dnia 4 lutego 2008 r., złożonym osobiście w biurze podawczym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, skarżąca złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego orzeczenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.- dalej "u.p.p.s.a".) - uzasadnienie wyroku sporządza się z urzędu w terminie czternastu dni od dnia ogłoszenia wyroku. W sprawach, w których oddalono skargę, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Powołany wyżej przepis ustanawia rygor czasowy, w którym strona powinna dopełnić czynności - w tym przypadku złożyć wniosek o uzasadnienie. Wniosek taki nie może zostać złożony ani przed wydaniem rozstrzygnięcia w sprawie, ani zbyt późno po zapadnięciu wyroku.
W niniejszej sprawie 7 - dniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 30 stycznia 2008 r., natomiast pismo skarżącej zawierające wniosek zostało przez nią złożone osobiście w dniu 4 lutego 2008 r. w biurze podawczym sądu. Wobec tego, stwierdzić należy, iż skarżąca A.C. uchybiła 7-dniowemu terminowi do złożenia wniosku o sporządzenia uzasadnienia wyroku.
Z tych względów, działając na podstawie art. 141 § 3 u.p.p.s.a., Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.