Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.; dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Pismem z dnia 11 kwietnia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 kwietnia 2017 r., wezwał [...]sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej: "skarżąca") do wykonania zarządzenia z 7 września 2016r. dotyczącego wezwania do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie [...] zł w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia.
Skarżącej prawidłowo doręczono powyższe wezwanie 14 kwietnia 2017 r. (k. 81 akt sądowych). Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 21 kwietnia 2017 r. Skarżący uiścił wpis sądowy 22 kwietnia 2017 r. (k. 82 akt sądowych), a zatem po upływie zakreślonego przez Sąd terminu.
Podkreślenia wymaga, że w judykaturze ugruntował się pogląd, zgodnie z którym uiszczenie wpisu po terminie jest równoznaczne w skutkach z nieuiszczeniem wpisu (por. postanowienia NSA: z 01 lutego 2011 r., II OSK 60/11; z 04 października 2011 r., II OSK 1985/11 oraz postanowienie WSA w Poznaniu z 21 października 2014 r., IV SA/Po 1062/14; – dostępne ze strony internetowej: www.orzeczenia.nsa.gov.pl).
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w pkt 1) sentencji postanowienia.
Na podstawie art. 232 § 1 pkt 1) p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w pkt 2) sentencji postanowienia.