Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 17 grudnia 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę K. N. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] sierpnia 2019 r. w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, odpis postanowienia wraz z pouczeniem o trybie i terminie jego zaskarżenia, został prawidłowo doręczony skarżącemu w dniu 19 grudnia 2019 r.
Pismem z dnia [...] grudnia 2019 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) skarżący wniósł zażalenie na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. W myśl art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia.
Z akt sprawy wynika, że odpis postanowienie Sądu z dnia 17 grudnia 2019 r. został prawidłowo doręczony osobie upoważnionej przez skarżącego do odbioru korespondencji w dniu 19 grudnia 2019 r. Wobec powyższego siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 27 grudnia 2019 r.
Przesyłka zawierająca zażalenie dostała nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 30 grudnia 2019 r., a więc po upływie terminu do wniesienia zażalenia.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 178 p.p.s.a., orzeczono o odrzuceniu zażalenia jako wniesionego z uchybieniem terminu.