Uzasadnienie
Pismem z 5 września 2013 r. (data nadania w placówce pocztowej) I. S. (dalej: "skarżący") wniósł skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2013 r. w przedmiocie uchylenia decyzji w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej "u.p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Zasadą jest, że skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 i 2 u.p.p.s.a.).
Zaskarżona decyzja została prawidłowo doręczona pełnomocnikowi skarżącego w dniu 5 sierpnia 2013 r. Zawierała ona prawidłowe pouczenie o trybie i terminie wniesienia skargi do sądu administracyjnego, który upłynął z dniem 4 września 2013 r.
W myśl art. 83 § 3 u.p.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.
Przepis art. 58 § 1 pkt 2 u.p.p.s.a. stanowi, że sąd jest zobligowany odrzucić skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W tej sytuacji należy przyjąć, że skarga została złożona z uchybieniem 30-dniowego terminu, o którym mowa w art. 53 § 1 u.p.p.s.a.
Mając na względzie opisane wyżej okoliczności, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 w związku z art. 53 § 1 u.p.p.s.a., skargę należało odrzucić.