Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej: "ppsa") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z 3 kwietnia 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 30 marca 2018 r., wezwał doradcę podatkowego M. R. jako pełnomocnika M. G. (dalej: "skarżący") do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z 31 stycznia 2018 r. dotyczącego wezwania do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia.
Pełnomocnikowi skarżącego prawidłowo doręczono powyższe wezwanie 9 kwietnia 2018 r. (k. 75 akt sądowych). Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 16 kwietnia 2018 r. Tymczasem wpis sądowy uiszczono w kasie Sądu w dniu 17 kwietnia 2018 r. (zob. k. 76 akt sądowych), a zatem z jednodniowym przekroczeniem terminu przewidzianego do dokonania tej czynności.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 ppsa, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w pkt 1) sentencji postanowienia.
Na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ppsa Sąd orzekł, jak w pkt 2) sentencji postanowienia.