Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; zwana dalej: p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z 6 maja 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 5 maja 2016 r., wezwał adwokata K. W. pełnomocnika skarżącego P. M. – wspólnika spółki cywilnej [...] (skarżący) do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Ww. wezwanie Sądu prawidłowo doręczono pełnomocnikowi skarżącego 10 maja 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 97 akt sądowych). Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 17 maja 2016 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi kasacyjnej.
Mając na uwadze powołane okoliczności, Sąd działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.