Uzasadnienie
Pismem z 23 listopada 2012 r. (data nadania) M. S. (skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem organu skargę na bezczynność Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Pismem z 14 maja 2013 r. Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, pouczając, że czynności tej należy dokonać w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie niniejsze zostało doręczone skarżącemu 20 maja 2013 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru – k. 37 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zauważył, co następuje:
Zgodnie z przepisem art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, zwana dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. Skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej, którą strona na wezwanie sądu winna była opłacić.
Jak wynika z akt sprawy skarżący został prawidłowo wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, a termin do dokonania tej czynności upłynął 27 maja 2013 r. Ponieważ w terminie zakreślonym dla dokonania tej czynności (do 27 maja 2013 r.) skarżący nie wykonał zarządzenia Sądu, skargę należało odrzucić.
Mając powyższe na uwadze powyższe okoliczności Sąd na mocy art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.