Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańskuz 30 września 2021 r., sygn. akt I SA/Gd 297/21

Metryka

Sąd
Dnia 30 września 2021 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Skład
Sędzia NSA Alicja Stępień przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 30 września 2021 roku na posiedzeniu niejawnym zażalenia H.Sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w G. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 6 sierpnia 2021 r. o odrzuceniu zażalenia
Sprawa
w sprawie ze skargi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia 7 stycznia 2021 r., sygn. akt [...] w przedmiocie uchylenia decyzji i umorzenia postępowania w sprawie podatku od nieruchomości za 2020 rok p o s t a n a w i a: odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 6 sierpnia 2021 r. (k.

78) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił zażalenie H. Sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w G. (dalej w skrócie zwana Spółka) wniesione od postanowienia tego Sądu w przedmiocie odrzucenia skargi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia 7 stycznia 2021 r.

Odpis postanowienia został doręczony stronie w dniu 13 sierpnia 2021 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru przesyłki k. 86).

Na przedmiotowe rozstrzygnięcie strona złożyła zażalenie, nadając przesyłkę poleconą w dniu 16 września 2021 r. (k. 89).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje

Zgodnie z art. 194 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.) – dalej w skrócie zwana p.p.s.a., zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego przysługuje na postanowienia wojewódzkiego sądu administracyjnego w przypadkach przewidzianych w ustawie, a ponadto na postanowienia enumeratywnie wymienione w treści przywołanego przepisu. Zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia (art. 194 § 2 p.p.s.a.). Natomiast z mocy art. 178 p.p.s.a. w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. sąd odrzuca na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Jak wynika z akt sprawy, przesyłka zawierająca postanowienie z dnia 6 sierpnia 2021 r. została doręczona Spółce w dniu 13 sierpnia 2021 r. (vide zwrotne poświadczenie odbioru przesyłki – k. 86). Tym samym, siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia upływał w dniu 20 sierpnia 2021 r. Ponieważ przesyłka zawierająca zażalenie została nadana w urzędzie pocztowym w dniu 16 września 2021 r. (vide koperta k. 89), należało uznać, że wniesienie zażalenia nastąpiło z uchybieniem przepisanego terminu.

Mając powyższe na uwadze, Sąd na mocy art. 178 p.p.s.a. w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. postanowił o odrzuceniu zażalenia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 25 lutego 2022 r., dokument z 6 sierpnia 2021 r., dokument z 27 kwietnia 2021 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.