Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku prawomocnym postanowieniem z dnia 21 września 2009 r., sygn. akt I SA/Gd 469/09 odmówił skarżącym przyznania prawa pomocy przez zwolnienie od kosztów sądowych.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału I z dnia 19 lutego 2010 r. skarżący zostali wezwani do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 500 zł w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem jej odrzucenia.
Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone stronie w dniu 26 lutego 2010 r. (dowód: potwierdzenie odbioru).
Skarżący wpisu w terminie nie uiścili. W aktach sądowych znajduje się notatka służbowa sporządzona przez księgową WSA w Gdańsku z 17 marca 2010r. potwierdzającą fakt nie uiszczenia ww. wpisu.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Ze względu na to, że termin zakreślony do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie z dniem 5 marca 2010 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku orzekł jak w sentencji postanowienia.