Uzasadnienie
W dniu 7 listopada 2014 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie wpłynęła za pośrednictwem organu skarga S.L. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 29 września 2014 r. nr [...] w przedmiocie orzeczenia o odpowiedzialności za zaległości podatkowe spółki.
W związku z powyższym pismem z dnia 5 grudnia 2014 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
W odpowiedzi na wezwanie S.L. zwrócił się m. inn. o zwolnienie od kosztów sądowych, w wyniku czego postanowieniem z dnia 17 kwietnia 2015 r. referendarz sądowy oddalił powyższy wniosek. Po rozpoznaniu sprzeciwu skarżącego Wojewódzki sąd Administracyjny w Krakowie postanowieniem z dnia 14 maja 2015 r. również oddalił wniosek o przyznanie prawa pomocy.
Z uwagi na uprawomocnienie się przedmiotowego postanowienia, kolejnym pismem z dnia 21 września 2015 r. skarżący został wezwany do wykonania prawomocnego zarządzenia z 4 grudnia 2015 r. i uiszczenia wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało prawidłowo doręczone skarżącemu w dniu 8 października 2015 r. w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.). Było bowiem dwukrotnie awizowane, o czym strona została poinformowana poprzez pozostawienie stosowanego zawiadomienia w oddawczej skrzynce pocztowej i jednocześnie pozostawione na okres 14 dni w placówce pocztowej w T. Przedmiotowa przesyłka nie została odebrana przez adresata i w związku z tym wróciła do Sądu z adnotacją "Zwrot nie podjęto w terminie" (koperta zalegająca w aktach sprawy).
Termin do uiszczenia żądanego wpisu mijał zatem skarżącemu w dniu 15 października 2015 r. (czwartek).
Ponieważ pomimo wezwania skarżący nie uiścił wpisu od skargi w terminie, przeto należało ją odrzucić, zgodnie z art. 220 § 3 cyt. ustawy, stanowiącym, iż skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Mając powyższe na uwadze, orzeczono jak w sentencji.