Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału tut. Sądu z dnia 27 listopada 2014 r. skarżący K. K. został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego przypadającego od wniesionej przez niego skargi w kwocie 63 415 zł, a to w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Stosownie do art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. zwanej dalej p.p.s.a.) sąd administracyjny nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie uiszczono należnej opłaty, a nieusunięcie tego braku skargi, pomimo wezwania, skutkuje odrzuceniem skargi przez sąd.
Stosowne wezwanie zostało wysłane pod adres wskazany w skardze lecz wobec nie zastania adresata pod wskazanym adresatem doręczone w trybie art. 73 p.p.s.a. Mianowicie w dniu 16 grudnia 2014 r. 16 grudnia 2014 r. nastąpiła pierwsza awizacja pisma, ponowiona w dniu 24 grudnia 2014 r. Termin 14 dni wynikający z treści art. 74 § 4 p.p.s.a. upłynął w dniu 28 grudnia 2014 r. Żeby zatem wywiązać się z obowiązku uzupełnienia wskazanego braku formalnego skargi K. K. winien uiścić należną opłatę do dnia 5 stycznia 2015 r., czego jednak nie uczynił.
Reasumując, skoro K. K., nie uiścił należnego wpisu pomimo prawidłowego wezwania i pouczenia o skutkach bezczynności, po myśli art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. w zw. z art. 220 § 3 p.p.s.a. skargę należało odrzucić, co mogło nastąpić na posiedzeniu niejawnym, do czego uprawniał z kolei art. 58 § 3 p.p.s.a..
Mając to wszystko na uwadze orzeczono jak na wstępie.