Uzasadnienie
Opisaną w sentencji postanowienia decyzją z dnia 24 lipca 2010r. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych utrzymał w mocy decyzję Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, odmawiającą skarżącemu R.S. umorzenia zadłużenia z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne, pouczając jednocześnie skarżącego o terminie i sposobie wniesienia skargi do sądu administracyjnego.
Decyzję powyższą, skarżący odebrał osobiście w dniu 26 lipca 2010r. Wobec tego, przewidziany w art. 53 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 25 sierpnia 2010r. Tymczasem skarga na opisaną wyżej decyzję nadana została w dniu 26 sierpnia 2010r. tj. już po upływie terminu do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 58 § 1pkt 2 powołanej wyżej ustawy, skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu, a zatem na podstawie art. 58 § 1pkt 2 wymienionej ustawy, Sąd orzekł jak w sentencji.