Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 20 maja 2014 r., sygn. akt I SA/Sz 1351/13

Metryka

Sąd
Dnia 20 maja 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Sędzia WSA – Anna Sokołowska
Rozpoznanie
w dniu 20 maja 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi W. K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Szczecinie z dnia 23 września 2013 r. Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za I kwartał 2011 r. p o s t a n a w i a: odrzucić skargę

Uzasadnienie

Skarżąca W. K. w piśmie 22 października 2013 r. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie skargę na wyżej powołaną decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 23 września 2013 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za I kwartał 2011 r.

W skardze skarżąca zawarła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych, który postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 17 marca 2014 r., sygn. akt I SA/Sz 1351/13 został rozpoznany odmownie. Postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2014 r., sygn. akt I FZ 112/14 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie od powyższego postanowienia, które stało się prawomocne.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału I z dnia 23 kwietnia 2014 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie [...] zł od wniesionej skargi wraz z pouczeniem, że nieuiszczenie wpisu w terminie 7-dniowym spowoduje odrzucenie skargi.

Powyższe wezwanie zostało doręczone w dniu 29 kwietnia 2014 r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął w dniu 6 maja 2014 r. (wtorek), który to dzień nie przypadał na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy (art. 83 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - zwanej dalej: "p.p.s.a."). Pomimo upływu zakreślonego terminu skarżąca nie uiściła wpisu od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje

Zgodnie z przepisem art. 230 § 1 i 2 p.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej sprawie pobiera się wpis stosunkowy lub stały, takim pismem w szczególności jest skarga. Na podstawie art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma będącego skargą, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata; w takim przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego skargę do uiszczenia opłaty w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której, pomimo wezwania, nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

W rozpoznawanej sprawie bezsporne jest, że skarżąca pomimo upływu zakreślonego terminu ani dotychczas nie uiściła wpisu od skargi, nie jest ona również zwolniona od kosztów sądowych.

Wobec powyższego, stosownie do przepisu art. 220 § 3 p.p.s.a., postanowiono jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 18 września 2014 r., dokument z 17 marca 2014 r., dokument z 14 lutego 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.