Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 12 lutego 2015 r. (doręczonym 17 lutego 2015 r.) referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie odmówił skarżącemu przyznania pomocy.
Pismem z dnia 24 lutego 2015 r. (nadanym w dniu 26 lutego 2015 r.) skarżący wniósł sprzeciw od postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje
Stosownie do art. 259 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2012. 270 ze zm., zwanej dalej: "p.p.s.a."), od zarządzeń i postanowień, o których mowa w art. 258 § 2 pkt 6-8 p.p.s.a., strona może wnieść do sądu sprzeciw w terminie 7 dni od dnia doręczenia zarządzenia. Zgodnie z art. 259 § 2 p.p.s.a., sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
Z akt sprawy wynika, że postanowienie doręczono skarżącemu 17 lutego 2015 r., siedmiodniowy termin do wniesienia sprzeciwu upłynął bezskutecznie 24 lutego 2015 r., skarżący złożył sprzeciw od ww. postanowienia dopiero w dniu 26 lutego 2015 r.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, należało sprzeciw jako spóźniony odrzucić na podstawie art. 259 §2 p.p.s.a.