Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 10 marca 2015 r. (doręczonym 16 marca 2015 r.) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie odrzucił sprzeciw skarżącego. Skarżący złożył w dniu 23 marca 2015r. (data nadania na poczcie) zażalenie na ww. postanowienie Sądu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.
Stosownie do art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2001 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., zwanej dalej: p.p.s.a.), zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Natomiast w myśl art. 197 § 2 p.p.s.a., do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Zażalenie skarżącego zostało wniesione po upływie ustawowego terminu. Odpis postanowienia Sądu z dnia 10 marca 2015 r. doręczono skarżącemu wraz z uzasadnieniem w dniu 16 marca 2015 r. (poniedziałek). Bieg dniowego terminu należy liczyć od wtorku 17 marca 2015 r., termin ten - do wniesienia zażalenia - upływał zatem w środę 23 marca 2015r.
Z akt sprawy wynika w sposób niebudzący żadnych wątpliwości, że skarżący złożył zażalenie na to postanowienie dopiero 24 marca 2015r., to jest z uchybieniem ww. terminu.
W tych okolicznościach, stosownie do przepisu art. 178 w zw. z art. 197 §2 p.p.s.a., należało orzec jak w sentencji postanowienia.