Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem wydanym na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 18 grudnia 2018 r. oddalił skargę
Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z siedzibą w W. na postanowienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] kwietnia 2018 r., nr. Odpis sentencji wyroku został doręczony pełnomocnikowi B. S. w dniu [...] grudnia 2018 r.
Pismem z [...] stycznia 2019 r. (data nadania) pełnomocnik B. S. wystąpił z wnioskiem o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia ww. wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), powoływanej dalej jako "p.p.s.a." w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Odpis sentencji wyroku z dnia 18 grudnia 2018 r. został doręczony pełnomocnikowi B. S. w dniu 24 grudnia 2018 r. Termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 31 grudnia 2018 r. Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 2 stycznia 2019 r. został wniesiony po upływie ustawowego terminu, dlatego też czynność ta jest bezskuteczna.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 141 § 2 i 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.