Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 29 października 2009 r. referendarz sądowy odmówił J. P. przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia radcy prawnego.
Ze zwrotnego postanowienia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że odpis w/w postanowienia wraz z uzasadnieniem doręczono skarżącemu w dniu 6 listopada 2009 r.
W dniu 22 listopada 2009 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) skarżący wniósł sprzeciw od powyższego postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 259 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. - sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, a także sprzeciw wniesiony przez adwokata, radcę prawnego, doradcę podatkowego lub rzecznika patentowego, niezawierający uzasadnienia, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
Zgodnie z art. 259 § 1 p.p.s.a., od zarządzeń i postanowień, o których mowa w art. 258 § 2 pkt 6-8, strona albo adwokat, radca prawny, doradca podatkowy lub rzecznik patentowy, mogą wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciw w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia zarządzenia lub postanowienia.
W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia sprzeciwu, liczony od dnia 6 listopada 2009 r., przypadł na dzień 13 listopada 2009 r. A zatem, sprzeciw został wniesiony po terminie.
W związku z powyższym, na podstawie art. 259 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) orzeczono, jak w sentencji postanowienia