Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 29 kwietnia 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 1455/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Monika Nowicka przewodniczący, sprawozdawca
Rozpoznanie
w dniu 29 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia Z. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 stycznia 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 1455/09 o odrzuceniu zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2009 r. o odrzuceniu skargi kasacyjnej
Sprawa
w sprawie ze skargi Z. W. o wznowienie postępowania zakończonego postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 grudnia 2005 r., sygn. akt I SA/Wa 1902/07 odrzucającym skargę Z. W. na pismo Ministra Budownictwa z dnia [...] marca 2007 r., nr [...]

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z 7 stycznia 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 1455/09 odrzucił zażalenie Z. W. wniesione od postanowienia tego Sądu z dnia 20 listopada 2009 r. o odrzuceniu skargi kasacyjnej.

Od powyższego postanowienia Z. W. wniósł zażalenie, które zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału zostało potraktowane jako zażalenie na postanowienie z dnia 7 stycznia 2010 r. (k- 112).

Kolejnym zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z 2 lutego 2010 r. (k-116) wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu od zażalenia, w terminie 7 dni od doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Odpis wezwania Z. W. odebrał w 11 lutego 2010 r. (k-119), a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 18 lutego 2010 r. Skarżący złożył zażalenie na wezwanie do uiszczenia wpisu, które Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z 15 marca 2010 r., sygn. akt I OZ 175/10 oddalił. Wobec powyższego Z. W. wezwaniem z 30 marca 2010 r. ponownie został zobowiązany do uiszczenia wpisu od zażalenia na postanowienie z 7 stycznia 2010 r. Z uwagi na to, że strona odebrała wezwanie do uiszczenia wpisu w dniu 7 kwietnia 2010 r. (k- 140) siedmiodniowy termin do dokonania wpłaty upłynął w dniu 14 kwietnia. W wyznaczonym terminie wpis nie został uiszczony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

W niniejszej sprawie w wyznaczonym przez sąd terminie skarżący nie uiścił wpisu od zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 stycznia 2010 r., co potwierdza również informacja przekazana do Wydziału przez Oddział Finansowo – Budżetowy w notatce sporządzonej w dniu 27 kwietnia 2010 r. (k-142).

Mając na uwadze powyższe, wobec nieuszczenia przez Z. W. wpisu od zażalenia na podstawie art. 220 § 1 i 3 powołanej ustawy, postanowiono jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 stycznia 2010 r., dokument z 20 listopada 2009 r., dokument z 9 października 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.