Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w dniu 27 stycznia 2009 r. ogłosił wyrok oddalający skargę Prezydenta W. na decyzję Ministra Budownictwa z dnia [...] stycznia 2007 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji uwłaszczeniowej.
Pismem z dnia 29 stycznia 2009 r. skarżący wniósł o doręczenie odpisu powyższego wyroku wraz z uzasadnieniem.
Zarządzeniem z dnia 9 lutego 2009 r., Sąd wystąpił do właściwego Urzędu Pocztowego o wskazanie, w jakiej dacie został nadany w/w wniosek. W odpowiedzi na powyższe, Urząd Pocztowy [...] poinformował, iż przedmiotowa przesyłka została nadana w dniu 4 lutego 2009 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wobec tego, iż termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 3 lutego 2009 r., Sąd na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy orzekł jak w sentencji.