Uzasadnienie
I. C. i A. K., reprezentowane przez pełnomocnika radcę prawnego A. S. wniosły do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie skargę na Prezydenta [...] w przedmiocie wymierzenia organowi grzywny w związku z niewykonaniem wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 marca 2013 r., sygn. akt I SAB/Wa 14/13.
Z uwagi na to, że skarga nie została należycie opłacona wezwaniem z dnia 17 lipca 2013 r., (k- [...]), skarżące zostały wezwane do uiszczenia solidarnie wpisu od skargi. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwanie to zostało doręczone pełnomocnikowi skarżących w dniu 8 sierpnia 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k- [...]), a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 15 sierpnia 2013 r. W zakreślonym przez sąd terminie należny od skargi wpis sądowy nie został uiszczony. Wskazać należy, że w toku postępowania pismem z dnia [...] lipca 2013 r. (data wpływu do Sądu – [...] lipca 2013 r.) pełnomocnik skarżących poinformował, że I. C. zmarła w dniu [...] maja 2013 r., a spadek po niej na podstawie ustawy nabyli córka M. J. i G. C. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje:
Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U.z 2012 r., poz. 270) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie, jak wskazano już wcześniej wezwanie do wpisu zostało skierowane do dwóch skarżących I. C., która jak się okazało wcześniej zmarła i A. K. Druga ze skarżących w terminie wyznaczonym do uiszczenia wpisu nie dokonała powyższej czynności. Potwierdza to również notatka oddziału finansowo – budżetowego z dnia [...] listopada 2013 r., (k- [...]).
Mając na uwadze powyższe, wobec nieuiszczenia przez skarżącą A. K. w terminie wpisu sądowego, na podstawie art. 220 §1 i 3 powołanej ustawy, postanowiono jak w sentencji.