Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 listopada 2013 r., sygn. akt I SA/Wa 1717/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Dorota Apostolidis przewodniczący, sprawozdawca
Rozpoznanie
w dniu 19 listopada 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. J. i G. C. i A. K. na Prezydenta [...] w przedmiocie wymierzenia organowi grzywny w związku z niewykonaniem wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 marca 2013 r., sygn. akt I SAB/Wa 14/13

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę A. K.

Uzasadnienie

I. C. i A. K., reprezentowane przez pełnomocnika radcę prawnego A. S. wniosły do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie skargę na Prezydenta [...] w przedmiocie wymierzenia organowi grzywny w związku z niewykonaniem wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 marca 2013 r., sygn. akt I SAB/Wa 14/13.

Z uwagi na to, że skarga nie została należycie opłacona wezwaniem z dnia 17 lipca 2013 r., (k- [...]), skarżące zostały wezwane do uiszczenia solidarnie wpisu od skargi. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwanie to zostało doręczone pełnomocnikowi skarżących w dniu 8 sierpnia 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k- [...]), a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 15 sierpnia 2013 r. W zakreślonym przez sąd terminie należny od skargi wpis sądowy nie został uiszczony. Wskazać należy, że w toku postępowania pismem z dnia [...] lipca 2013 r. (data wpływu do Sądu – [...] lipca 2013 r.) pełnomocnik skarżących poinformował, że I. C. zmarła w dniu [...] maja 2013 r., a spadek po niej na podstawie ustawy nabyli córka M. J. i G. C. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje:

Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U.z 2012 r., poz. 270) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

W niniejszej sprawie, jak wskazano już wcześniej wezwanie do wpisu zostało skierowane do dwóch skarżących I. C., która jak się okazało wcześniej zmarła i A. K. Druga ze skarżących w terminie wyznaczonym do uiszczenia wpisu nie dokonała powyższej czynności. Potwierdza to również notatka oddziału finansowo – budżetowego z dnia [...] listopada 2013 r., (k- [...]).

Mając na uwadze powyższe, wobec nieuiszczenia przez skarżącą A. K. w terminie wpisu sądowego, na podstawie art. 220 §1 i 3 powołanej ustawy, postanowiono jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 marca 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.