Uzasadnienie
Zarządzeniami z dnia 24 lipca 2013 r. wezwano skarżących do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez podania wartości przedmiotu zaskarżenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenia zostały doręczone w dniu 12 sierpnia 2013 r. (k. [...] i k. [...] akt sądowoaministracyjnych).
W odpowiedzi pismem z dnia [...] sierpnia 2013 r. strona określiła wartość przedmiotu zaskarżenia na 12.793,00 zł. Pismo zostało nadane w ostatnim dniu zakreślonego terminu, tj. 19 sierpnia 2013 r. i było podpisane przez B. K..
Następnie pismem z dnia 26 sierpnia 2013 r., nadanym w urzędzie pocztowym w tym samym dniu, B. K. po raz kolejny podał wartość przedmiotu zaskarżenia w sprawie w wysokości 12.793,00 zł. Jednocześnie wniósł o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi, wskazując, że termin do uzupełnienia braków minął w dniu 25 sierpnia 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Wniosek o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi należało odrzucić jako bezprzedmiotowy. Skarżący pismem z dnia [...] września 2013r. w zakreślonym w zarządzeniu terminie uzupełnił bowiem brak formalny skargi podając wartość przedmiotu zaskarżenia.
Zgodnie z art. 87 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. – zwanej dalej "p.p.s.a."), wniosek o przywrócenie terminu należy złożyć w ciągu siedmiu dni od ustania przyczyny uchybienia terminu.
Skoro skarżący w przedmiotowej sprawie nie uchybił terminowi, wniosek jako niedopuszczalny należało odrzucić.
Z uwagi na powyższe, w oparciu o art. 88 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji postanowienia.