Uzasadnienie
Wezwaniem z dnia 2 stycznia 2020 r. pani A. W. (zwana dalej: Skarżąca, Strona) została wezwana do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 14 lutego 2019 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł (słownie: dwieście złotych) (vide k. 47 akt sądowych) – w terminie siedmiu dni licząc od daty doręczenia wezwania. Powyższe wezwanie Strona odebrała w dniu 20 stycznia 2020 r. (vide k. 48 akt sądowych). Z akt sprawy wynika, że sprawa w zakreślonym terminie nie została opłacona. (vide k. 50 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu zważył, co następuje: Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 tj., dalej – "p.p.s.a.") od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismem takim jest między innymi skarga. Stosownie zaś do art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności, na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
Z kolei w myśl art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Z akt rozpoznawanej sprawy wynika, że pomimo odebrania przez Stronę przedmiotowego wezwania w dniu 20 stycznia 2020 r. (poniedziałek) wezwania do uiszczenia wpisu sądowego- nie uiściła ona należnej opłaty. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął zatem bezskutecznie w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek).
Z powyższych względów, skarga w niniejszej sprawie podlegała odrzuceniu.