Uzasadnienie
Skarżący we wniesionej do tutejszego Sądu skardze domagał się przyznania prawa pomocy w tym, zwolnienia od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 19 lutego 2016 r. referendarz sądowy odmówił przyznania prawa pomocy, a postanowieniem z dnia 10 marca 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie utrzymał to postanowienie w mocy. Powyższe postanowienie jest niezaskarżalne.
Postanowienie zostało Skarżącemu doręczone w dniu 15 marca 2016 r. wraz z wezwaniem do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania. Wyznaczony termin upłynął bezskutecznie w dniu 22 marca 2016 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a.: skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając powyższe na uwadze, jak również bezskuteczny upływ terminu wyznaczonego do uiszczenia wpisu, Sąd orzekł jak w sentencji, na podstawie wyżej cytowanego przepisu art. 220 § 3 P.p.s.a.