Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 15 kwietnia 2016 r. wezwano Skarżącego do uiszczenia wpisu od wniesionego przez niego zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 5 kwietnia 2016 r., sygn. akt II SA/Rz 1634/15 oraz jednego egzemplarza odpisu tego zażalenia.
Skarżący odebrał wezwanie w dniu 19 kwietnia 2016 r., lecz wyznaczony w nim termin upłynął bezskutecznie w dniu 26 kwietnia 2016 r.
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "P.p.s.a."): sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W przypadku gdy pismem jest zażalenie, pod rygorem jego odrzucenia (§ 3).
Na podstawie zaś art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Mając powyższe na uwadze, jak również bezskuteczny upływ terminu wyznaczonego do uiszczenia wpisu od zażalenia oraz do uzupełnienia jego braków formalnych w postaci odpisu zażalenia, Sąd orzekł jak w sentencji na podstawie art. 220 §3 P.p.s.a. i art. 178 w zw. z art. 197 §2 P.p.s.a.