Uzasadnienie
E. S. i W. S. złożyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wspólną skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego [...] z dnia [...] grudnia 2014r. Nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie własne z dnia z dnia [...] listopada 2014 r. Nr [...] o odmowie wznowienia postępowania zakończonego decyzją umarzającą postępowanie administracyjne i przekazującą sprawę dotyczącą rozgraniczenia nieruchomości z urzędu do rozpoznania Sądowi Rejonowemu [...].
Do skargi powyższej składający ją dołączyli wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, który rozstrzygnięty został postanowieniem referendarza sądowego z dnia 6 maja 2015 r. o odmowie uwzględnienia żądania stron. Orzeczenie to nie zostało przez E. S. i W. S. zaskarżone, wobec czego wymienieni wezwani zostali – zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II tut. Sądu z dnia 21 maja 2015 r. - do solidarnego uiszczenia kwoty 200 zł tytułem wpisu od skargi. Jednocześnie wskazano termin 7 dni na dokonanie powyższej czynności, jak też pouczono, że skutkiem niewykonania zarządzenia w podanym siedmiodniowym terminie będzie odrzucenie skargi.
Odpis zarządzenia z dnia 21 maja 2015 r. doręczony został każdemu ze skarżących w dniu 29 maja 2015 r. (na co wskazuje zwrotne potwierdzenie odbioru przez adresatów).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", od pisma wszczynającego postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Skarga – w związku z brzmieniem art. 230 § 2 P.p.s.a. - stanowi tego rodzaju pismo.
Z kolei w myśl art. 220 § 1 i § 3 P.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W takiej sytuacji, przewodniczący wzywa wnoszącego skargę, aby pod rygorem jej odrzucenia uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu skarga podlega odrzuceniu.
Mając na uwadze, że ani E. S., ani też W. S. we wskazanym im terminie 7 dni nie uiścili kwoty 200 zł tytułem wpisu od swojej skargi (termin ten upłynął bezskutecznie z dniem 5 czerwca 2015 r.), odrzucono tę skargę. Podstawę niniejszego orzeczenia stanowi art. 220 § 1, § 3 w zw. z art. 230 P.p.s.a.